Czy zakłady bukmacherskie przez internet są legalne?

Założenie konta u bukmachera jest czynnością, która powinna być poprzedzona głęboką analizą. Zazwyczaj potencjalni gracze zwracają uwagę na wysokość kursów i promocje u danego bukmachera. Jednak niektórzy zadają sobie pytanie o to, czy zakłady bukmacherskie są legalne. Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym tekście.

Czy zakłady bukmacherskie przez internet są legalne?

Jak sprawdzić, czy dany bukmacher jest legalny?

Jest na to rozwiązanie. Każdy podmiot, który chce prowadzić zakłady bukmacherskie na terytorium Polski musi posiadać zezwolenie wydane przez Ministerstwo Finansów. Najprostszym sposobem na sprawdzenie legalności danego bukmachera są odwiedziny na stronie resortu finansów. Znajdziemy tam aktualizowaną na bieżąco listę podmiotów, które uzyskały pozwolenie na zawieranie zakładów bukmacherskich.

Bukmacher, który chce legalnie działać w Polsce musi spełnić szereg kryteriów.

Zobowiązany jest on do potrącania podatku od stawek wnoszonych od graczy i od osiąganych przez nich wygranych przy określonej ich wysokości. Taki bukmacher musi świadczyć swoje usługi w internecie pod adresem domeny posiadającej rozszerzenie pl. Powinien mieć również swoją główną siedzibę na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.

Czy zakłady bukmacherskie przez internet są legalne?

Jakie są konsekwencje gry u nielegalnych bukmacherów?

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że odpowiedzialność za taką grę spoczywa również na graczu. Tłumaczenie się nieznajomością statusu prawnego danego bukmachera w Polsce wcale nie musi zwalniać gracza od odpowiedzialności. Podstawową dolegliwością, która grozi w takim przypadku jest grzywna nałożona przez fiskusa na gracza. Oprócz konsekwencji prawnych gracz narażony jest również na szereg innych niedogodności. Niezarejestrowany w Polsce bukmacher nie jest zobowiązany do ochrony danych osobowych zgodnie z polskimi regulacjami. Nadzór nad takimi danymi może być bardzo utrudniony i w konsekwencji możemy być bezsilni, gry trafią one w niepowołane ręce. Ucierpieć może również nasz depozyt w przypadku, kiedy taki bukmacher zawiesi lub zlikwiduje swoją działalność.

Podsumowując, gra u nielegalnego bukmachera może narazić nas na negatywne konsekwencje. Dlatego powinniśmy do tematu podejść odpowiedzialnie, żeby nie narazić się na nieprzyjemności w przyszłości.

Dodaj komentarz