Zakłady bukmacherskie online – jak zacząć?

Zakłady bukmacherskie online, kiedyś funkcjonujące głównie w szarej strefie, dziś stały się legalnym biznesem, który szybko zdobył masową popularność. Co tydzień setki tysięcy Polaków obstawiają mecze ulubionych drużyn i zawodników, mocno wierząc, iż ich wiedza o sporcie pozwolili im wygrać kilka groszy – lub znacznie więcej! Zastanawiasz się, jak dołączyć do tego grona? Poniżej znajdziesz kilka odpowiedzi na nurtujące cię pytania dotyczące rozpoczęcia gry w zakładach bukmacherskich online.

Zgodnie z polskim prawem hazard jest zajęciem dozwolonym dla osób, które ukończyły 18 rok życia. Oznacza to, iż rozpoczynając swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi, musisz poddać się procedurze weryfikacji wieku. Nie jest ona skomplikowana, ani uciążliwa. Wystarczy przekazać organizatorowi zakładów swoje dane osobowe oraz skan lub zdjęcie dokumentu tożsamości. To wystarczy, by potwierdzić swój wiek i rozpocząć grę.

Co ciekawe, część bukmacherów umożliwia grę testową, także bez konieczności weryfikacji wieku. Grasz prawdziwymi pieniędzmi, nie możesz jedynie wypłacić ewentualnych wygranych. Ponadto, u części bukmacherów takie konto funkcjonować może tylko przez ściśle określony czas.

Załóżmy jednak, iż masz już swoje pełne, zweryfikowane konto. Teraz wystarczy przelać pieniądze, które będą podstawą twoich zakładów. Dobrze rozważ, jaką sumę jesteś w stanie przeznaczyć. Pamiętaj, iż mówimy tu o środkach, które niekoniecznie zawsze uda ci się zwielokrotnić. Porażki przychodzą równie często, co wygrane.

W podjęciu decyzji o wyborze stawki, jaką przeznaczyć na grę, mogą pomóc sami bukmacherzy internetowi. Nowym graczom proponują często powitalne bonusy, co pozwala zwielokrotniać założoną kwotę, a niekiedy oferują także pierwszy kurs bez ryzyka. Pamiętaj jednak, iż w przypadku bonusów, koniecznym warunkiem by skorzystać z promocji, jest kilkukrotne obrócenie środkami. Oznacza to, iż nie uzyskasz premii, jeśli nie będziesz grał często i regularnie. Musisz więc sam odpowiedzieć sobie na pytanie, czy od razu rzucasz się w wir sportowego szaleństwa, czy też grasz według własnego upodobania.

Sama wpłata środków na konto nie powinna stanowić problemu. Możesz skorzystać z kart płatniczych lub licznych systemów płatności online. Zwykle zostaniesz poproszony o podanie swojego konta, na które będziesz mógł przelewać ewentualne wygrane.

Wśród bawiących się w zakłady bukmacherskie online, równie popularnym narzędziem co komputer czy laptop stał się smartfon. Jako że część zakładów odbywa się live, a więc możemy obstawiać w trakcie trwającego meczu czy spotkania, pokusa gry z dowolnego miejsca staje się bardzo duża.

Rozpoczynając grę mobilną, zapewne będziesz chciał pobrać aplikację swojego bukmachera internetowego, by w pełni skorzystać z wygody jaką oferuje. Zwróć jednak uwagę, iż w przypadku systemu Android będziesz musiał zezwolić na instalację aplikacji z zewnętrznych źródeł w ustawieniach swojego telefonu. Wynika to z faktu, iż oficjalny sklep Google Play nie zezwala na umieszczanie w nim aplikacji o charakterze hazardowym.

Rozpoczynając grę pamiętaj o jednym. Zakłady bukmacherskie mają być dla ciebie zabawą, nie mogą być sposobem na zarobek, czy też próbą udowodnienia sobie swej eksperckiej wiedzy o sporcie. Pamiętaj, iż raz się to przegrywa, raz zwycięża. Nie daj się wciągnąć w tę zabawę zbyt mocno. Tu chodzi także o twoje pieniądze, podejmuj zatem decyzje racjonalnie. Przeznaczaj na grę tylko tyle pieniędzy, ile możesz bez obaw stracić. Jeśli zauważysz, że gra u bukmachera staje się zbyt dużym przyzwyczajeniem i pochłania ci zbyt wiele godzin w ciągu tygodnia, odpuść sobie na jakiś czas. Robisz to dla frajdy, pamiętaj.

Dodaj komentarz