Zakłady bukmacherskie. Podgry – piłka nożna

Obecnie zakłady bukmacherskie mają do zaoferowania sowim graczom pełne bogactwo zakładów na wiele dyscyplin sportowych z całego świata. Jednak wciąż najpopularniejsza jest piłka nożna, na której na pojedyncze spotkanie bukmacher potrafi przygotować od kilkudziesięciu, do nawet kilkuset rodzajów zdarzeń – tzw. podgier.

Podgry stały się podstawowym elementem oferty każdego bukmachera. Są one dodatkowymi zakładami na zdarzenia w obszarze jednego spotkania, czyli w przypadku piłki nożnej możemy obstawić nie tylko zwycięzcę spotkania, ale znacznie więcej. Jakie jeszcze mamy podgry w zakładach na spotkania piłki nożnej?

Podgry wypisane w tym materiale, pochodzą od bukmachera EFORTUNA, który ma jedną z najbogatszych ofert na takie dodatkowe zakłady. Nie wszystkie dostępne tutaj podgry można znaleźć u innych bukmacherów.

Zakłady bukmacherskie: 1 X 2 w wielu formach

Oprócz klasycznego 1 X 2 i podwójnej szansy 1X X2 i 12, możemy obstawiać handicapy 0:1 czy 1:0, wynik do przerwy spotkania, podwójną szansę (do przerwy lub wynik końcowy), 1połowa/spotkanie, zakłady na pierwszą lub drugą połowę, kto będzie prowadził po 15 minutach, po 30 minutach, po 60 minutach.

Zakłady bukmacherskie na bramki

Wszystkie warianty związane ze strzelaniem goli, ale nie w formacie under/over. Kto strzeli, ile strzeli, kiedy strzeli itd.

1 drużyna strzeli gola, 2 drużyna strzeli gola, obie drużyny strzelą gola, gol w obu połowach, dokładna liczba bramek w spotkaniu, przedział goli w spotkaniu, dokładna liczba strzelonych bramek przez wybrany zespół, kto strzeli pierwszy gola, w której minucie padnie pierwsza bramka w spotkaniu (przedziały czasowe), w której minucie pierwszą bramkę strzeli wybrany zespół (przedziały czasowe), dokładna liczba goli w danej połowie i goli w danej połowie przez wybrany zespół, połowa z większą liczbą bramek, padnie czy nie padnie gol w danej minucie (przedział czasowy), czy padnie gol w pierwszej połowie, czy padnie gol w drugiej połowie, czy drużyna strzeli gola w obu połowach, czy dana drużyna strzeli gola w pierwszej połowie, czy dana drużyna strzeli gola w drugiej połowie, no i na sam koniec tej długiej wyliczanki – który z zawodników strzeli bramkę.

Zakłady bukmacherskie. Podgry – piłka nożna
Zakłady bukmacherskie. Podgry – piłka nożna

Bukmacher: Under/over w piłce nożnej

Under/over czyli mniej/więcej, to zakłady na określenie czy czegoś będzie więcej czy właśnie mniej niż określony przedział.

W tej grupie znajdziemy zdarzenia dotyczące liczby bramek w wielu wariantach (+/-1,5; 2,5; 3,5; 4,5; 5,5), na żółte kartki czy rzuty rożne (w całym spotkaniu, w każdej połowie, dla każdego zespołu osobno). Inne zakłady typu under/over to: 1 drużyna zdobędzie bramek, 2 drużyna zdobędzie bramek, 1 połowa liczba bramek, 2 połowa liczba bramek, wariancje odnośnie każdego zespołu i każdej połowy odnośnie liczby strzelonych bramek, liczba żółtych kartek (w spotkaniu, połowie czy dla danego zespołu), liczba rzutów rożnych (w spotkaniu, połowie czy dla danego zespołu), liczba strzałów w światło bramki, liczba spalonych, liczba zmian w spotkaniu

Obstawianie meczy: Co się wydarzy?

Kolejną grupą zakładów są typy na to co się wydarzy w spotkaniu, także związane ze wskazaniem zwycięzcy ale w specyficzny sposób. Głównie chodzi tutaj o odpowiedź tak lub nie na zadane w zakładzie pytanie.

Czy będzie rzut karny, czy zostanie pokazana czerwona kartka zawodnikowi, czy zawodnik rezerwowy strzeli gola, czy drużyna wygra do zera, czy drużyna wygra obie połowy, czy drużyna wygra przynajmniej jedną połowę, czy padnie bramka w doliczonym czasie gry, itp.

Zakłady bukmacherskie. Podgry – piłka nożna
Zakłady bukmacherskie. Podgry – piłka nożna

Zakłady bukmacherskie mieszane

Bukmacher wśród oferowanych zakładów, pomieszał także zdarzenia ze sobą z których powstały wiele ciekawych hybryd.

Klasycznym przykładem będzie zakład na spotkanie plus liczbę goli (czyli kto wygra i under/over na liczbę bramek). Wynik dotyczy spotkania, a mniej/więcej może być na spotkanie albo któryś z zespołów. Inny mix to kto strzeli pierwszego gola w spotkaniu i jaki będzie końcowy wynik meczu.

Obstawianie u bukmachera: Dokładny wynik

Popularne jest też typowanie zakładów n dokładny wynik spotkani czy wybranej połowy. W przypadku spotkania mamy dostępne wszystkie najpopularniejsze wyniki (1:0, 0:0, 2:1, 3:1, 0:2 itp.), zaś największe możliwe do obstawienia to: 5:0, 3:4, 5:1, 4:4, 2:4, 0:5.

Ciekawą opcją są zakłady na multiwynik (nie dostępne u każdego bukmachera). Tutaj możemy postawić, że padnie któryś z 3 wyników w ramach jednego typu np. 1:0 2:0 3:0 lub 2:1 3:1 4:1. Zakłady takie dostępne są dla wygranej każdego z zespołów.

Jak widać oferty bukmacherów na piłkę nożną są wręcz nieograniczone. Setki dodatkowych opcji pozwalają na obstawienie prawie wszystkiego. Jednak należy pamiętać, że takie bogactwo na podgry dotyczy wybranych spotkań czy lig. Czasem oferta podgier może być ograniczona zaledwie do kilkunastu sztuk (w Polsce będą to ligi skandynawski), a np. na finał Ligi Mistrzów może to być dobrze ponad 250 zakładów.

Zakłady bukmacherskie. Podgry – piłka nożna

Dodaj komentarz